Allergia Képzett Iskola program –  az AKI

Az AKI az ételallergiás gyermekek biztonságosabb iskolai környezetének megteremtését célozza. Az iskolai környezetet itt a bölcsödétől az egyetemi kollégiumokig bezárólag értjük. Legfontosabb feladatunknak a pedagógusok és az iskolákban dolgozók képzését tartjuk. Fő hangsúlyt a súlyos allergiás reakció az anaphylaxia megelőzésre helyezzük, de fontos, hogy minden ehhez kapcsolódó problémával foglalkozzunk. Honlapunk ennek megfelelően nagyon sok, az allergiához kapcsolódó területet próbál áttekinteni, érinteni. Keressük a lehetőséget a nemzetközi társszervezetekhez való kapcsolódásra is.

Ez egy széles társadalmi összefogást igénylő program. ezért várjuk mindenkinek a segítségét

a.     AKI érintett ( AKI ételallergiában szenved, AKI-nek ételallergiás gyermeke van)

b.     AKI ismer ételallergiás gyermeket

c.     AKI -nek az iskolájában/óvodájában/bölcsődéjében osztályában/csoportjában ilyen gyermek előfordul

d.     AKI allergiás gyermekek gyógyításával foglalkozik

e.     vagy AKI egyszerűen csak segíteni szeretne.

Anaphylaxia ellátás

Anaphylaxia plakát